Wiadomość

Jedną z najważniejszych kwestii podczas spraw rozwodowych jest opieka nad dziećmi.

Przygotowanie się do sprawy rozwodowej rzadko kiedy ogranicza się do wpisania w wyszukiwarkę frazy „prawnik gdynia i wybrania najkorzystniejszej cenowo oferty. Zanim wybierzemy właściwą kancelarię powinniśmy poważnie zastanowić się, co konkretnie chcemy na sali sądowej uzyskać.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas spraw rozwodowych jest opieka nad dziećmi. Zazwyczaj jest tak, że oboje rozwodzący się małżonkowie, mimo napiętej sytuacji między sobą, nadal kochają swoje dzieci i nie są w stanie wyobrazić sobie rozłąki z nimi. Podnosi to temperaturę na sali sądowej w większym stopniu niż ma to miejsce w sprawach dotyczących tylko i wyłącznie podziału majątku – więzy rodzinne dla większości klientów będą znacznie ważniejsze niż pieniądze. W takich sytuacjach lepiej nie pozwolić się ponieść emocjom i robić to, co zatrudniony przez nas adwokat rekomenduje.

Prawnik, który ma pewne doświadczenie w sprawach o rozwód zawsze będzie lepszym doradcą niż emocje. Ludziom często puszczają nerwy, zwłaszcza wtedy, gdy występują przeciwko osobie, która zna ich na tyle dobrze, aby doskonale wiedzieć jak ich sprowokować. To właśnie dlatego sprawy z zakresu prawa rodzinnego generują opinię najbardziej nerwowych. Klient powinien pamiętać, że Kancelaria adwokacka działa w jego interesie, i jeśli rzeczywiście chce wygrać sprawę, nie powinien ukrywać przed prawnikiem żadnych, nawet najbardziej wstydliwych szczegółów, chociażby po to, żeby reprezentant zdążył przygotować go na to, co może się zdarzyć na sali sądowej. Zaskoczenie to jeden z czynników, które sprzyjają działaniom na swoją własną niekorzyść. Im więcej damy sobie czasu, im więcej powiemy prawnikowi, tym lepiej będziemy w stanie zareagować gdy zostanie wyciągnięty jakiś szczegół, który będziemy chcieli ukryć. Może się na przykład okazać, że taktyka strony przeciwnej będzie wymierzona w emocjonalną stabilność – jeśli nawet jesteśmy osobą zrównoważoną, jednak przeciwnikowi uda się wyprowadzić nas z równowagi podczas rozprawy, będzie nam niezmiernie trudno przekonać później sędziego, że nie jesteśmy furiatem stanowiącym zagrożenie dla własnych dzieci. Sędziowie również są ludźmi i nie są w stanie uniknąć nawet podświadomego sądzenia nas po pozorach.