Wiadomość

m fotolia 91147296 subscription monthly m 25 milionów – szacuje się, że tyle osób w przeciągu ostatnich kilku lat, pokusiło się o otworzenie rachunku polisolokaty w bankach czy towarzystwach ubezpieczeniowych. Brak rzetelnej polityki informacyjnej podczas sprzedaży tych produktów spowodował, że wielu klientów nie zdawało sobie sprawy z ryzyka związanego z istnieniem wysokich opłat likwidacyjnych czy też świadczeń wykupu. Czy koszty te mogą być utożsamiane ze świadczeniem głównym, zawieranym w każdej umowie?

m business 1297532 960 720Wybranie odpowiedniej osoby czy kancelarii, której powierzymy obsługę prawną swojej firmy, to niezwykle trudne zadanie. Stanie przed nim jednak tak naprawdę każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości i rodzaju biznesu, jakim zarządza. Z tego właśnie powodu tak istotne staje się odnalezienie nie tyle najtańszej czy najczęściej rekomendowanej kancelarii, ale tej, która najlepiej odpowie naszym potrzebom. Jak tego dokonać? Oto kilka pomocnych porad.

m czym adwokat rozni sie od radcy prawnegoW chwili obecnej wiele osób korzysta z pomocy adwokatów i radców prawnych. Niestety też wciąż wiele osób nie wiem czym różnią się te dwie profesje. Często radcę prawnego traktuje się jako osobę, która nie bierze udziału w postępowaniach sądowych. Obecnie natomiast uprawnienia adwokatów i radców prawnych praktycznie się pokrywają. Radca prawny może prowadzić sprawy majątkowe, rodzinne oraz ubezpieczeniowe.

Napaść na tle seksualnym to niezwykle przykre zdarzenie, z którym spotykają się przede wszystkim kobiety.


Choć trudno przejść nad nim do porządku dziennego, to nie powinno się z nim ukrywać. Jeżeli doszło do niego na terenie Wielkiej Brytanii, warto skorzystać z pomocy oferowanej przez jedną z wielu wyspecjalizowanych w tym celu instytucji.

 

i love you 1310934Zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego małżeństwo może również zostać unieważnione. Tego rodzaju decyzja musi być jednak podjęta przez sąd i na bazie właściwych ku temu przesłanek. Kiedy można skorzystać z takiej drogi zamiast rozwodu?