Wiadomość

m business 1297532 960 720Wybranie odpowiedniej osoby czy kancelarii, której powierzymy obsługę prawną swojej firmy, to niezwykle trudne zadanie. Stanie przed nim jednak tak naprawdę każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości i rodzaju biznesu, jakim zarządza. Z tego właśnie powodu tak istotne staje się odnalezienie nie tyle najtańszej czy najczęściej rekomendowanej kancelarii, ale tej, która najlepiej odpowie naszym potrzebom. Jak tego dokonać? Oto kilka pomocnych porad.

Wybierz kancelarię, która zna twój obszar działalności

To ważne, aby kancelaria prawna, zajmująca się obsługą twojego przedsiębiorstwa, dobrze rozumiała specyfikę twojej branży. Dzięki temu nie tylko wypełni wszystkie zadania, o które jej wyznaczysz, ale również samodzielnie zaproponuje nowe rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w firmach takich jak twoja. Podczas rozmów koniecznie spytaj więc, czy zespół miał już okazję obsługiwać przedsiębiorstwa o podobnym profilu.

 

Unikaj konfliktu interesów

Jak już zostało powiedziane wcześniej, kancelaria musi znać twoją branżę. Niewskazane jest jednak, jeśli doświadczenie w tej dziedzinie zbierała, współpracując z twoją konkurencją. Przed podpisaniem umowy upewnij się więc, że nie zachodzi między wami żaden konflikt interesów.

Upewnij się, że firma prawnicza będzie rozwijać się razem z twoją

W miarę upływu czasu, może okazać się, że staniesz w obliczu coraz poważniejszych wyzwań – przejęcia innej spółki, poszukiwania inwestorów czy zatrudnienia sporej ilości nowych pracowników. Z tego właśnie powodu nie warto decydować się na usługi niewielkiej, np. jednoosobowej kancelarii. Istnieje przecież ryzyko, że w którymś momencie nie będzie mogła zapewnić ci spodziewanego wsparcia, a ty znowu staniesz przed trudnym zadaniem wyboru nowego doradcy.

business 925900 1280

Poznaj osoby, z którymi będziesz współpracował

Specjaliści do spraw pozyskiwania nowych klientów zazwyczaj charakteryzują się wielką ogładą i świetnym podejściem do ludzi. Ważne jednak, aby podobne cechy posiadali również prawnicy, którzy później będą reprezentować cię w trakcie rozpraw lub negocjacji. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji poznać osoby, które w przyszłości miałyby zapewniać ci profesjonalną obsługę prawną.

 

Sprawdź, czy wiesz, za co dokładnie będziesz płacił

Podczas negocjowania umowy wypytaj o wszystkie koszty współpracy i sposób rozliczenia za świadczone usługi. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której pod koniec miesiąca zostaniesz zaskoczony opiewającą na bajońską sumę fakturą. Wiele kancelarii prawnych współpracujących z małymi biznesami oferuje przyjazny sposób rozliczenia, który nie narazi na szwank twojego budżetu.

oszczedzanie

Pamiętaj, że taniej nie zawsze oznacza lepiej

Jakość obsługi prawnej może znacząco wpłynąć na wiele obszarów działalności twojej firmy – szybkość finalizowania umów czy ilość płaconych podatków. Oszczędność na usługach kancelarii może więc na dłuższą metę okazać się tylko pozorem. Postaraj się wybrać więc firmę, która stanowi połączenie dobrej jakości usług i przyjaznych małych firmom cen.

 

Doceniaj siłę rekomendacji

Będąc przedsiębiorcą, z pewnością obracasz się wśród osób, które tak jak ty założyły firmę i borykają się z podobnymi problemami. Istnieje szansa, że któraś z nich będzie w stanie polecić ci sprawdzoną i rzetelną kancelarię, która idealnie odpowie na twoje potrzeby. Dla pewności postaraj się jednak przeprowadzić własny research i dopiero na jego podstawie podjąć ostateczną decyzję.

law 1063249 1280

Kancelaria adwokacka – Wrocław i inne miasta oferują kompleksową opiekę prawną

Jeżeli poszukujesz solidnego partnera, który spełni wszystkie twoje oczekiwania, dobrym wyborem może okazać się podmiot o ugruntowanej pozycji na rynku – na przykład doświadczona kancelaria adwokacka. Wrocław, Kraków, Warszawa i wiele innych miast dają możliwość wyboru spośród dziesiątek, jeśli nie nawet setek opcji. Dzięki temu z pewnością znajdziesz kogoś skrojonego pod twoje potrzeby, możliwości finansowe oraz specyfikę twojej branży.

 

Więcej informacji o profesjonalnej obsłudze prawnej firm znajdziesz na: http://www.adwokatchojka.pl/